Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
A sleek design built with tons of storage. Crafted with a thick oak veneer base in a satin black finish, a Carrara marble top and iron hardware in an antique bronze finish. Spacious cabinets include removable shelves. Finished with a bath-safe sealant for moisture resistance. Designed to accommodate 8”-widespread faucets and standard-size hardware for easy customization. Removable back with cutouts for plumbing; fits standard P-trap. Professional installation required. Faucet shown not included. Sink and backsplash included; backsplash ships separately.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Weight (kg) | 68 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 149.69 lb |
| Volume (cu. ft.) | 27.69 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.784 m³ |
| Color | Satin Drifted Black Veneer, Carrara Marble |
| Material | Oak Veneer, Solid Marble |
| Dimensions (Imperial, inch) | 35.50″w x 21.75″d x 37.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 90.2 cm w x 55.2 cm d x 94.0 cm h |
Reviews
There are no reviews yet.