Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Welt cording and sweeping lines accentuate the Allison ottoman’s curvy silhouette. Tall, tapered wooden legs provide visual height to Allison’s classy appeal. Pair it with the Allison chair for style and comfort.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Allison |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 5.70 |
| Carton Weight | 22 lb |
| Product Weight | 22 lb |
| Carton Volume | 5.700 |
| Carton Weight | 22.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.