Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Large and luxurious, the Grandview leather ottoman adds stylish comfort to any space. The cushion is tightly upholstered in fine leather and finished with decorative stitching. Welt trim adds a refined accent, while tapered block feet contribute modern flair.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Col | 54.1 |
|---|---|
| Featuredwaysku | 7200LO|7200LMO |
| Finish Shown | WDF – 707 Noir |
| Leather | 352-002 |
| Leather Shown | 352-002 |
| Marketing Labels | Grandview Leather Sectional.pdf |
| Overall Product Height | 18.5 |
| Overall Product Width | 39 |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 50.0 |
| Total Shipping Weight | 50.0 |
| Website Material | Leather |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–1LcndtVu–/zeytguvci5zf8uwv3edg.pdf |
| Specifications to change without notice | Yes |
| Stitch detail | Yes |
| Block feet | Yes |
| Transitional style | Yes |
| Cubes | 21.88 |
| Depth | 39 in (99.06 cm) |
| Height | 18.5 in (46.99 cm) |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.