Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The perfect elegant piece to set your feet atop, the Stella ottoman pairs perfectly with any of the other pieces in this group. A plush top cushion provides comfort with lasting support. Handcrafted with a durable frame and upholstered with careful detail, this ottoman is designed to last. Elevate your home with the chic style of Stella.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Stella |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | None (Woven Webbing) |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.70 |
| Carton Weight | 28 lb |
| Product Weight | 28 lb |
| Carton Volume | 7.700 |
| Carton Weight | 28.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.