Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bryant offers modern, clean lines that are contrasted by its softly padded arms and boxed seat cushions. The arms and cushions are detailed with heavy-thread stitching, while the bold block legs add a solid finish to this design.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bryant |
|---|---|
| Features | 3-Cushion, Removable Seat Cushion(s), Heavy-Thread Stitching, and Custom Wood Finish |
| Material | Leather |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Removable |
| Standard Seat Cushion | Plush (PC) |
| Spring Unit | Blue-Ribbon |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Type | Sofas |
| Carton Volume | 55.60 |
| Carton Weight | 159 lb |
| Product Weight | 159 lb |
| Carton Volume | 55.600 |
| Carton Weight | 159.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.