Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Branches crafted in cast aluminum intertwine and intersect around the base of the Milos outdoor cocktail table. The faux bois design creates an openwork pattern thats both natural and dramatic. The base supports a glass-reinforced concrete top in Bone finish.
Product Details
| Cubes | 24.91 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – 303 Bone |
| Furniturecoveringraphite | C5025O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5025BO |
| Overall Product Height | 18.25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 145.0 |
| Total Shipping Weight | 145.0 |
| Website Material | Metal |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Glass-reinforced concrete top in Bone finish | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Cast aluminum faux bois open design base in Shiny Nickel finish | Yes |
| Height | 18.25 in (46.36 cm) |
| Qty On Hand | 26 |
| Depth | 40.00 in (101.6 cm) |
| Overall Product Width | 40.00 |
| Width | 40.00 in (101.6 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.