Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
A timeless classic, the Galesbury end table blends a unique mix of materials in its architectural design. Crafted from solid and tubular steel in an antique silver finish, the sleek base features slender, shapely legs reminiscent of columns. The smooth, cream-colored travertine stone top lends natural beauty and a luxurious allure.
Product Details
| Cubes | 15.49 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24.00 |
| Overall Product Width | 26.63 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 77.0 |
| Total Shipping Weight | 77.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Laminated honed Travertine Stone top | Yes |
| Solid and tubular steel base and stretchers in Antique Silver finish | Yes |
| Qty On Hand | 28 |
| Depth | 26.63 in (67.64 cm) |
| Height | 24.00 in (60.96 cm) |
| Width | 26.63 in (67.64 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.