Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. Crafted from cast aluminum in a graphite finish, the Circlet bunching table features two tulip tables with slender stems connecting to a central base. With its smooth, fluid design and sleek profile, this piece offers shape and movement.
Product Details
| Cubes | 11.81 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 27 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Freeform |
| Shipping Weight | 51.0 |
| Total Shipping Weight | 51.0 |
| Website Material | Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Graphite finish | Yes |
| Two cast aluminum tables of different sizes connected to a central base | Yes |
| Depth | 17 in (43.18 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Qty On Hand | 21 |
Reviews
There are no reviews yet.