Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bay Bridge has the look of a family heirloom and the feel of brand-new upholstery. Look closer and you’ll notice all the vintage details: welt cording and round bun feet. Pair with the matching Bay Bridge chair for a complete look.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bay Bridge |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.77 |
| Carton Weight | 36 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Carton Volume | 6.770 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.