Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Bryant ottoman offers modern, clean lines with bold block legs that add a solid finish to this design. This piece perfectly complements the Bryant chair.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bryant |
|---|---|
| Features | Heavy-Thread Stitching |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Urban Renewal (R) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.24 |
| Carton Weight | 30 lb |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 7.240 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.