Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Complete your Dawson collection with the Dawson ottoman, bringing modern comfort that is adaptable to any space. This ottoman has recessed legs, allowing it to perfectly blend into Dawson’s on-trend tight seat design. With a high-density top cushion that is easy to maintain and designed to last, this ottoman will be a staple in your living room for a lifetime.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Dawson |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.97 |
| Carton Weight | 36 lb |
| Product Weight | 36 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 7.970 |
| Carton Weight | 36.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.