Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Simplicity and elegance meet ultimate comfort with the Finley ottoman. This stately frame sits on sleek, square-tapered legs and showcases an attractive welt detail. Pair with any piece in the Finley collection to complete the look.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Finley |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Leather |
| Seat Constructions | Removable |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.80 |
| Carton Weight | 22 lb |
| Product Weight | 22 lb |
| Carton Volume | 6.800 |
| Carton Weight | 22.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.