Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Complete your legacy of luxury with the Milo ottoman. This upscale ottoman features French seams and a welt detail perched on elegant square-tapered legs. The high-density foam core cushion is designed to stand up to everyday wear for enduring comfort and quality. For distinctive style designed to be everlasting, look no further than Milo.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Milo |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 10.66 |
| Carton Weight | 44 lb |
| Product Weight | 44 lb |
| Carton Volume | 10.660 |
| Carton Weight | 44.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.