Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Showcase your home with the timeless charm of the Thornton ottoman. Tapered block legs and a welt-corded trim make it the ideal piece to rest tired legs. Offered in your choice of fabric, this ottoman pairs perfectly with the rest of the Thornton group.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Thornton |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Valencia (V) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 9.20 |
| Carton Weight | 30 lb |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 9.200 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.