Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
With a tall, padded base and welt cording, the Vail ottoman is a perfect match to two of our chair styles. Concealed casters allow you to easily move this piece throughout the room.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Vail |
|---|---|
| Features | Casters |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 7.01 |
| Carton Weight | 31 lb |
| Product Weight | 31 lb |
| Carton Volume | 7.010 |
| Carton Weight | 31.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.