Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Westside cocktail ottoman’s tapered wooden legs and wider scale makes it a perfect complement to the Westside chair and a half, sectional, or conversation sofa.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Westside |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Semi-Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 10.20 |
| Carton Weight | 35 lb |
| Product Weight | 35 lb |
| Carton Volume | 10.200 |
| Carton Weight | 35.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.