Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Enjoy the old-world refinement of Winston’s traditional styling with all the benefits of brand-new upholstery. The cocktail ottoman matches perfectly with the Winston chair and a half.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Winston |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 9.50 |
| Carton Weight | 33 lb |
| Product Weight | 33 lb |
| Carton Volume | 9.500 |
| Carton Weight | 33.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.