Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Add some mid-century modern chic to your living spaces with the Mia loveseat. Rounded corners, sloped flare arms and tapered legs provide a classic retro feel, while soft lines and wide, plush boxed seat cushions invite you and your guests to unwind in total comfort.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Mia |
|---|---|
| Features | Non-Power, 2-Cushion, and Accent Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Reversible |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Seat Cushion Options | Plush (PC) |
| Standard Pillows | 2 square (19H x 19W) |
| Spring Unit | C-Flex |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Loveseats |
| Carton Volume | 28.34 |
| Carton Weight | 117 lb |
| Product Weight | 117 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 28.340 |
| Carton Weight | 117.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.