Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Cozy and casual yet stylishly relevant, the Quinn loveseat exudes an effortless vibe that harmonizes with any decor. Gently sloping track arms sit atop black recessed legs to make a statement. Two accent pillows add flair, while plush, sink-in cushions ensure that comfort never gets compromised. Create the perfect, relaxed look for your living space with your choice of upholstery fabrics, including performance and sustainable options.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Quinn |
|---|---|
| Features | Non-Power, 2-Cushion, and Accent Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Reversible |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Seat Cushion Options | Plush (PC) |
| Standard Pillows | 2 square (19H x 19W) |
| Spring Unit | C-Flex |
| Style | Transitional |
| Type | Loveseats |
| Carton Volume | 41.08 |
| Carton Weight | 119 lb |
| Product Weight | 119 lb |
| Carton Volume | 41.080 |
| Carton Weight | 119.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.