Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
You’ll experience the comfort of floating on a cloud as you make room for two on the Sky loveseat. Featuring recessed legs, a low, deep profile and wide, contemporary track arms, the Sky loveseat offers a modern look that’s like a breath of fresh air. Surround yourself in lofty, luxurious comfort with removable, reversible seat and back cushions filled with a premium hypoallergenic polyester fill that feels just like down. With hundreds of fabric choices, you can design the Sky loveseat to perfectly suit your home.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Sky |
|---|---|
| Features | Reversible Seat Cushion(s), Non-Power, and Accent Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Reversible |
| Spring Unit | DualFlex |
| Style | Transitional |
| Type | Loveseats |
| Carton Volume | 36.20 |
| Carton Weight | 143 lb |
| Product Weight | 143 lb |
| Carton Volume | 36.200 |
| Carton Weight | 143.000 lb |
Reviews
There are no reviews yet.