Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Heritage-inspired comfort. The three-piece sectional’s sloping track arms and elongated front decking are a study in playful forms, while subtle boxing along the front perimeter maintains a simple, polished look. The boxed cushions incorporate a feather/fiber blend and S-spring suspension for the ultimate sink-in sit. Covered in 100% linen. A design collaboration by Amber Lewis and Four Hands. This item has limited online distribution and may not be sold on websites without prior approval. Visit the FAQ page in our Help Center for more details.
Product Details
| Weight (kg) | 154 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 338.41 lb |
| Volume (cu. ft.) | 155.03 cu. ft. |
| Volume (m³) | 4.39 m³ |
| Color | Broadway Coffee |
| Material | 100% Flax/Linen |
| Dimensions (Imperial, inch) | 124.00″w x 124.00″d x 33.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 315.0 cm w x 315.0 cm d x 83.8 cm h |
Reviews
There are no reviews yet.