Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Stunning branches form a faux bois design on the Cyprus outdoor side table. Cast in aluminum with a Shiny Nickel finish, the branches support a glass-reinforced concrete top in Bone finish. The organic design reflects the outdoor setting that is perfect for this table.
Product Details
| Cubes | 1.47 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – 303 Bone |
| Furniturecoveringraphite | C5125O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5125BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 79.0 |
| Total Shipping Weight | 79.0 |
| Website Material | Concrete and Metal |
| Cast aluminum faux bois base in Shiny Nickel finish | Yes |
| Glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Glass-reinforced concrete top in Bone finish | Yes |
| Depth | 24.00 in (60.96 cm) |
| Height | 24.00 in (60.96 cm) |
| Overall Product Height | 24.00 |
| Overall Product Width | 24.00 |
| Width | 24.00 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 40 |
Reviews
There are no reviews yet.