Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Cast glass-reinforced concrete in Bedrock finish is sculpted into a contemporary design for the Medano outdoor side table. Concave sides and a smooth, basin-like top complete the modern organic look.
Product Details
| Cubes | 8.54 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – 317 Bedrock |
| Furniturecoveringraphite | C5124O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5124BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 61.7 |
| Total Shipping Weight | 61.7 |
| Website Material | Concrete |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Glass-reinforced concrete in Bedrock finish | Yes |
| Smooth surface and four concave sides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Depth | 20.00 in (50.8 cm) |
| Height | 22.00 in (55.88 cm) |
| Overall Product Height | 22.00 |
| Overall Product Width | 20.00 |
| Qty On Hand | 75 |
| Width | 20.00 in (50.8 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.