Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Exteriors features a range of luxury outdoor pieces characterized by a high level of design. The Miramar drum table offers eclectic style with a down-to-earth vibe. Crafted from textured concrete in a dark charcoal finish, it features rustic irregularities and an etched geometric pattern. A protective top coat allows this handsome piece to withstand the elements.
Product Details
| Cubes | 8.29 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C1124O |
| Furniturecoverinlightgrey | C1124BO |
| Overall Product Height | 19.88 |
| Overall Product Width | 19.69 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Diameter | 19.6875 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 70.7 |
| Total Shipping Weight | 70.7 |
| Website Material | Concrete |
| Polyurethane protective top coat | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Textured/patterned glass reinforced concrete in Dark Charcoal finish | Yes |
| Qty On Hand | |
| Depth | 19.69 in (50.01 cm) |
| Height | 19.88 in (50.5 cm) |
| Width | 19.69 in (50.01 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.