Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Characterized by exceptional luxury and sophisticated design, Bernhardt Exteriors offers a selection of elegant yet durable accent tables. With a classic cantilevered design, the Sausalito side table features a terrazzo stone top and an elegant stainless steel base in flint gray finish. Petite in stature, this charming piece makes a big statement.
Product Details
| Cubes | 6.77 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Flint Grey |
| Furniturecoveringraphite | C0107O |
| Furniturecoverinlightgrey | C0107BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 39.2 |
| Total Shipping Weight | 39.2 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Terrazzo stone top with polyurethane protective top coat | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Poweder-coated stainless steel base in Flint Gray finish | Yes |
| Depth | 20.38 in (51.77 cm) |
| Height | 26.00 in (66.04 cm) |
| Overall Product Height | 26.00 |
| Overall Product Width | 12.50 |
| Qty On Hand | 59 |
| Width | 12.50 in (31.75 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.