Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Characterized by exceptional luxury and sophisticated design, Bernhardt Exteriors offers a selection of elegant yet durable accent tables. This classically inspired cocktail table will liven up any outdoor space with its terrazzo stone top and sleek stainless steel base. The linear frame and creative pairing of materials deliver a modern, organic look.
Product Details
| Cubes | 10.13 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Flint Grey |
| Furniturecoveringraphite | C1009O |
| Furniturecoverinlightgrey | C1009BO |
| Overall Product Height | 19.5 |
| Overall Product Width | 22.25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 65.0 |
| Total Shipping Weight | 65.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Terrazzo stone top with polyurethane protective top coat | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Poweder-coated stainless steel base in Flint Gray finish | Yes |
| Depth | 22.25 in (56.52 cm) |
| Height | 19.5 in (49.53 cm) |
| Width | 22.25 in (56.52 cm) |
| Qty On Hand |
Reviews
There are no reviews yet.