Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Occasional offers upscale designs for luxe living spaces. Appealing from every angle, the Hathaway end table features clean lines and a distinctly modern style. With origins in mid-century design, the cross-shaped steel base provides structural stability and linear appeal. An oil-rubbed bronze finish on the base creates an engaging contrast with the white travertine stone top, which features a chiseled edge.
Product Details
| Cubes | 16.13 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24.75 |
| Overall Product Width | 26 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 87.0 |
| Total Shipping Weight | 87.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Laminated White Travertine stone top | Yes |
| Tubular steel base in oil-rubbed Bronze finish | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 24.75 in (62.87 cm) |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Qty On Hand | 29 |
Reviews
There are no reviews yet.