Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Juri cocktail table takes a modern turn that gives it a symmetrical style. The cast aluminum form in Graphite can stand alone or can create an interlocking design with the addition of two accent tables. The 347417 and 347427 tables fit perfectly into the cocktail table’s open spaces.
Product Details
| Cubes | 12.04 |
|---|---|
| Overall Product Height | 14.75 |
| Overall Product Width | 35.44 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 63.7 |
| Total Shipping Weight | 63.7 |
| Website Material | Metal |
| Part of bunching cocktail table, comprised of cocktail table and two accent tables | Yes |
| This cocktail table may be ordered independently | Yes |
| Order with 347417 and 347427 accent tables to complete set | Yes |
| Cast aluminum in Graphite finish | Yes |
| Depth | 23.63 in (60.02 cm) |
| Height | 14.75 in (37.47 cm) |
| Width | 35.44 in (90.02 cm) |
| Qty On Hand | 6 |
Reviews
There are no reviews yet.