Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Occasional offers upscale designs for luxe living spaces. The Hathaway console table presents contemporary style with geometric leanings. With origins in mid-century design, the sleek tubular steel base provides structural stability and clean, bold lines. An oil-rubbed bronze finish on the base creates an engaging contrast with the white travertine stone top, which features a chiseled edge.
Product Details
| Cubes | 27.88 |
|---|---|
| Overall Product Height | 32.5 |
| Overall Product Width | 57.13 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Console Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 130.0 |
| Total Shipping Weight | 130.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Anti-tip kit | Yes |
| Laminated White Travertine stone top | Yes |
| Tubular steel base in oil-rubbed Bronze finish | Yes |
| Depth | 16.13 in (40.97 cm) |
| Height | 32.5 in (82.55 cm) |
| Qty On Hand | 8 |
| Width | 57.13 in (145.11 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.