Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Juri accent table takes a modern turn that gives it a symmetrical style. The cast aluminum form in Graphite offers rounded sides and a plinth base. The table can stand alone or can create an interlocking design with the addition of the 347427 accent table and the Juri cocktail table.
Product Details
| Cubes | 2.39 |
|---|---|
| Overall Product Height | 16.56 |
| Overall Product Width | 11.81 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum in Graphite finish | Yes |
| This accent table may be ordered independently | Yes |
| Part of bunching cocktail table, comprised of a cocktail table and two accent tables | Yes |
| Order with 347407 cocktail table and 347427 accent table to complete set | Yes |
| Shipping Weight | 19.6 |
| Total Shipping Weight | 19.6 |
| Qty On Hand | |
| Depth | 11.81 in (30 cm) |
| Height | 16.56 in (42.06 cm) |
| Width | 11.81 in (30 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.