Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Sophisticated and versatile, the Pisa ottoman features an ultra-clean design that complements a variety of styles. The simple rounded shape brings softness to a room, while the compact size makes it easy to place. A multipurpose gem, this subtle yet crucial accent piece delivers uncompromised styling.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Com | 2.7 |
|---|---|
| Cubes | 7.04 |
| Fabric | 2028-000 |
| Fabric Shown | 2028-000 |
| Fabric Shown Discontinued | Discontinued |
| Order As Shown | Yes |
| Overall Product Height | 18 |
| Overall Product Width | 18 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Qty On Hand | |
| Rooms | Bernhardt_Decorage_2018_Catalog-0012.jpg and Bernhardt_Decorage_2018_Catalog-0015.jpg |
| Roomtype | Bedroom and Living |
| Shipping Weight | 28.0 |
| Total Shipping Weight | 28.0 |
| Website Material | Fabric and Wood |
| Round ottoman. | Yes |
| Webbing construction. | Yes |
| Depth | 18 in (45.72 cm) |
| Height | 18 in (45.72 cm) |
| Width | 18 in (45.72 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.