Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Characterized by exceptional luxury and sophisticated design, Bernhardt Exteriors offers a selection of elegant yet durable accent tables. The classically inspired Stillwater cocktail table will liven up any outdoor space with its terrazzo stone top and sleek stainless steel base. Clean lines and a creative pairing of materials deliver a modern, organic look.
Product Details
| Cubes | 12.52 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Flint Grey |
| Furniturecoveringraphite | C1010O |
| Furniturecoverinlightgrey | C1010BO |
| Overall Product Height | 16.75 |
| Overall Product Width | 31.13 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 75.0 |
| Total Shipping Weight | 75.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Poweder-coated stainless steel base in Flint Gray finish | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Terrazzo stone top with polyurethane protective top coat | Yes |
| Depth | 23.25 in (59.05 cm) |
| Height | 16.75 in (42.55 cm) |
| Qty On Hand | 32 |
| Width | 31.13 in (79.07 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.