Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Ashbrook side table offers a stunning example of modern organic style. A wood top in the Vellum finish has scooped out corners, making it appear to float above the rounded wood frame. The table legs, finished in Weathered Greige, fit like a puzzle into the scooped out corners.
Product Details
| Cubes | 12.26 |
|---|---|
| Finish Shown | RSF – Vellum and WDF – Weathered Greige |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 66.0 |
| Total Shipping Weight | 66.0 |
| Website Material | Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Faux stone top in Vellum finish with scooped out corners | Yes |
| Sandblasted ash wood base with round legs and stretchers in Weathered Greige finish | Yes |
| Qty On Hand | 98 |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.