Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Aventura side table is highlighted by uniquely shaped cast resin posts that support the top and two shelves, while also visible on the top’s surface. The open-back design is finished in a warm and rustic Marcona.
Product Details
| Cubes | 14.41 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 318 Marcona |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Casual Traditional |
| Product Type | Side Table |
| Program | Aventura |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 88.0 |
| Total Shipping Weight | 88.0 |
| Website Material | Wood |
| Post tops are visible on table surface | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Four carved cast resin support posts in Marcona finish | Yes |
| Two shelves and flat top surface | Yes |
| Cathedral-cut white oak solids & veneers in Marcona finish | Yes |
| Depth | 28 in (71.12 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 24 |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.