Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Occasional offers a range of upscale designs for luxe living spaces. With clean lines and quadrilateral shapes, the Harlow round chairside table offers a cool contemporary appeal. The unique open-frame design features a tubular steel base and crisscrossing stretchers in an oil-rubbed bronze finish. A white travertine stone shelf lends a natural element, while an elegant inset tempered glass top contributes to the light, airy feel.
Product Details
| Cubes | 13.6 |
|---|---|
| Overall Product Height | 26 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 57.3 |
| Total Shipping Weight | 57.3 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Inset tempered glass top with beveled edge | Yes |
| Tubular steel frame and stretchers in oil-rubbed Bronze finish | Yes |
| White travertine stone shelf | Yes |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 26 in (66.04 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 88 |
Reviews
There are no reviews yet.