Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Moody wood and brilliant metal coexist in the Beacon cocktail table. This artfully executed occasional table features a distressed pine box suspended off-center within a polished stainless steel frame. The clean lines and asymmetrical design of this piece combine for a one-of-a-kind modern look inspired by urban living spaces.
Product Details
| Cubes | 25.12 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 303 Cinder |
| Overall Product Height | 19 |
| Overall Product Width | 52 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Program | Logan Square |
| Rooms | Bernhardt_Loft_Logan-Square_2020_Catalog-0026.jpg |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 79.4 |
| Total Shipping Weight | 79.4 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Tubular stainless steel frame with suspended, off-centered wood box in Cinder finish | Yes |
| Qty On Hand | 40 |
| Depth | 28 in (71.12 cm) |
| Height | 19 in (48.26 cm) |
| Width | 52 in (132.08 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.