Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Occasional offers a range of upscale designs for luxe living spaces. With clean lines and quadrilateral shapes, the Harlow square cocktail table offers cool contemporary appeal. The unique open-frame design features a tubular steel base and stretchers in an oil-rubbed bronze finish. A white travertine stone shelf adds a natural element, while an elegant inset tempered glass top contributes to the light, airy feel.
Product Details
| Cubes | 28.07 |
|---|---|
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 44 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 215.0 |
| Total Shipping Weight | 215.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Adjustable glides | Yes |
| Laminated white travertine stone shelf | Yes |
| Inset tempered, beveled-edge glass top with tubular steel frame and stretchers in Oil-Rubbed Bronze finish | Yes |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Depth | 44 in (111.76 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 44 in (111.76 cm) |
| Qty On Hand | 19 |
Reviews
There are no reviews yet.