Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Jacopo cocktail table offers a stacked and layered modern style, formed with metal and oak. Shapes are curved and flowing, with the stainless steel in both Dark Bronze and Light Bronze finishes. The wire-brushed wood, finished in Kona, offers an inner shelf and a round base.
Product Details
| Cubes | 43.13 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – 332 Dark Bronze, MTF – 332 Light Bronze and WDF – Kona |
| Overall Product Height | 19 |
| Overall Product Width | 48 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 223.11 |
| Total Shipping Weight | 223.11 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Oak base in Kona finish supporting multileveled, asymmetrical table top with polished stainless steel levels in Dark Bronze and Light Bronze finishes and a wood level in Kona finish | Yes |
| Depth | 48 in (121.92 cm) |
| Height | 19 in (48.26 cm) |
| Width | 48 in (121.92 cm) |
| Qty On Hand | 8 |
Reviews
There are no reviews yet.