Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Intersecting and angled metal planes offer a modern architectural style for the Equis dining table. Featuring a Graphite finish over steel, the panels are attached to a square steel floor base. The stunning top of honed silver travertine stone adds an organic beauty to the design.
Product Details
| Cubes | 103.23 |
|---|---|
| Kitted Skus | 321272, 321273 |
| Overall Product Height | 29.88 |
| Overall Product Width | 60 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Pieces Shown | 321272 Equis Dining Table Top and 321273 Equis Dining Table Base |
| Product Type | Dining Table |
| Roomtype | Dining |
| Shipping Weight | 579.4 |
| Total Shipping Weight | 579.4 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Angled vertical steel panels attached to a square, steel floor base intersect to form a “T” shape | Yes |
| Round table top of honed silver travertine stone on steel base in Graphite finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Shape | Round |
| Depth | 60 in (152.4 cm) |
| Height | 29.88 in (75.9 cm) |
| Qty On Hand | 24 |
| Width | 60 in (152.4 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.