Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Fine craftsmanship, unique materials, and modern styling characterize the Bernhardt Interiors collection. A jewel of a table with eclectic roots, the Mirabelle round chairside table connects a sculptural pedestal to a conical base and deep gallery top. Crafted from cast aluminum in black nickel finish, this elegant accent table delivers texture, shine and a touch of industrial chic.
Product Details
| Cubes | 5.22 |
|---|---|
| Overall Product Height | 20.25 |
| Overall Product Width | 14.25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 24.0 |
| Total Shipping Weight | 24.0 |
| Website Material | Metal |
| Felt bottom for floor protection | Yes |
| Cast aluminum pedestal table in Black Nickel finish | Yes |
| Depth | 14.25 in (36.2 cm) |
| Height | 20.25 in (51.44 cm) |
| Width | 14.25 in (36.2 cm) |
| Qty On Hand | 25 |
Reviews
There are no reviews yet.