Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors offers high-design furniture with an eclectic edge. The Mott end table is all about clean lines, geometric planes and an unusual mix of materials. The polished stainless steel base makes an artistic statement with its asymmetrical form, while the bubble glass top adds a touch of whimsy. The effervescent bubbles create a textural feel, although the surface of the glass is smooth.
Product Details
| Cubes | 6.52 |
|---|---|
| Overall Product Height | 23 |
| Overall Product Width | 16.56 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Rooms | 129 |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 65.0 |
| Total Shipping Weight | 65.0 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Tubular polished stainless steel base with bubble glass top | Yes |
| Qty On Hand | 32 |
| Depth | 17.13 in (43.51 cm) |
| Height | 23 in (58.42 cm) |
| Width | 16.56 in (42.06 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.