Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Exteriors features a range of luxury outdoor pieces characterized by a high level of design. The Miramar round cocktail table offers eclectic style with a down-to-earth vibe. Crafted from textured concrete in a dark charcoal finish, it features rustic irregularities and an etched geometric pattern. A protective top coat allows this handsome piece to withstand the elements.
Product Details
| Cubes | 23.04 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C1025O |
| Furniturecoverinlightgrey | C1025BO |
| Overall Product Height | 18.13 |
| Overall Product Width | 35.44 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Diameter | 35.4375 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 130.4 |
| Total Shipping Weight | 130.4 |
| Website Material | Concrete |
| Adjustable glides | Yes |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Textured/patterened glass reinforced concrete in Dark Charcoal finish with polyurethane protective top coat | Yes |
| Depth | 35.44 in (90.02 cm) |
| Height | 18.13 in (46.05 cm) |
| Width | 35.44 in (90.02 cm) |
| Qty On Hand | 89 and DC 6 |
Reviews
There are no reviews yet.