Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors is an eclectic collection of luxury home furnishings featuring fine craftsmanship, unique materials, and a distinctly modern styling. With a top inspired by ginkgo leaves and three intertwined legs resembling stems, the Annabella end table creates an organic, shapely design. A satin nickel finish gives this cast aluminum table a subtle luster, contributing to its delicate, feminine appeal.
Product Details
| Cubes | 12.28 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 60.0 |
| Total Shipping Weight | 60.0 |
| Website Material | Metal |
| Cast aluminum in Satin Nickel finish with gingko leaf design top | Yes |
| Glides | Yes |
| Depth | 24 in (60.96 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 4 |
Reviews
There are no reviews yet.