Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Sculptural arched legs give the Antibes cocktail table its distinctive design. Formed of textured, glass-reinforced concrete, they balance a wood top in the light oak Roz finish. Its a light and serene style that offers monolithic beauty.
Product Details
| Cubes | 18.39 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – 350 Pumice and WDF – 350 Roz |
| Overall Product Height | 17.50 |
| Overall Product Width | 54 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Program | Antibes |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 186.0 |
| Total Shipping Weight | 186.0 |
| Website Material | Concrete and Wood |
| Rustic oak top in Roz finish supported by two arched, glass-reinforced concrete panels in Pumice finish | Yes |
| Support panels have slight, pitted texture | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 30 in (76.2 cm) |
| Height | 17.50 in (44.45 cm) |
| Qty On Hand | 27 |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.