Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
An organic shape in cast aluminum forges a unique form for the Clawson cocktail table. Finished in Graphite, a free-flowing top is perched on a shaped pedestal. The stunning table can be used independently or as a lovely interlocking set with the other Clawson cocktail table designs.
Product Details
| Cubes | 9.06 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 16 |
| Overall Product Width | 20.75 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Pentagonal |
| Shipping Weight | 76.2 |
| Total Shipping Weight | 76.2 |
| Website Material | Metal |
| Also offered for purchase separately | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Cast aluminum in Graphite finish | Yes |
| Irregular pentagon-shaped table top | Yes |
| Order with 338014A & 338014C to complete set | Yes |
| Medium size in a set of three different-sized tables that collectively form a bunching cocktail table | Yes |
| Depth | 29.19 in (74.14 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| Width | 20.75 in (52.7 cm) |
| Qty On Hand | 37 |
Reviews
There are no reviews yet.