Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors offers an eclectic array of artistic tables with a distinctly modern styling. Sophisticated and elegant, the Morello oval cocktail table features a faux Carrara marble top and shelf supported by a solid steel frame. The cutout design on the frame adds an eye-catching element, while an oxidized nickel finish lends a touch of antique appeal to this sleek and modern accent piece.
Product Details
| Cubes | 19.08 |
|---|---|
| Overall Product Height | 18.5 |
| Overall Product Width | 46 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Transitional |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Oval |
| Shipping Weight | 130.0 |
| Total Shipping Weight | 130.0 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Stretchers | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Solid Steel frame in Oxidized Nickel finish | Yes |
| Faux Carrara marble top and shelf | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 18.5 in (46.99 cm) |
| Width | 46 in (116.84 cm) |
| Qty On Hand | 79 |
Reviews
There are no reviews yet.