Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors is an eclectic collection of luxury home furnishings featuring fine craftsmanship, unique materials, and a distinctly modern styling. With roots in industrial design, the Halden table is crafted from hammered cast iron with a blackened finish. Its clean, contemporary form features four pairs of slender tapered legs with cuffed bases. As decorative as it is functional, the Halden table makes a striking first impression.
Product Details
| Cubes | 37.33 |
|---|---|
| Overall Product Height | 32 |
| Overall Product Width | 84 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Console Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 165.0 |
| Total Shipping Weight | 165.0 |
| Website Material | Metal |
| Hammered cast iron table in blackened finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 19 in (48.26 cm) |
| Height | 32 in (81.28 cm) |
| Width | 84 in (213.36 cm) |
| Qty On Hand |
Reviews
There are no reviews yet.