Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Serpentine dining table draws its name from its sculptural cast aluminum base. The unique design of this table captivates from every angle, as the clear glass top reveals the graceful serpentine shape of the base. From its fluid design to its bright nickel finish, this table signals luxury.
Product Details
| Cubes | 31.95 |
|---|---|
| Kitted Skus | 386774, 998054P |
| Overall Product Height | 29.63 |
| Overall Product Width | 54 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Pieces Shown | 386774 Serpentine Dining Table Base and 998054P Dining Table Top |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Dining Table |
| Roomtype | Dining |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 344.0 |
| Total Shipping Weight | 344.0 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Clear 5/8″ (non-tempered) glass top with polished edge | Yes |
| Serpentine shaped cast aluminum base in Bright Nickel finish | Yes |
| Depth | 54 in (137.16 cm) |
| Height | 29.63 in (75.26 cm) |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Qty On Hand | 33 |
Reviews
There are no reviews yet.