Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Occasional offers a wide range of upscale designs for luxe living spaces. The Kinsley cocktail table makes a bold statement with a streamlined rectangular frame constructed of bronze-finished tubular steel. The white travertine bottom shelf perfectly complements the bronze tempered glass top for a dimensional and balanced effect.
Product Details
| Cubes | 20.92 |
|---|---|
| Motion Type | With Casters |
| Overall Product Height | 17.19 |
| Overall Product Width | 48 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 136.0 |
| Total Shipping Weight | 136.0 |
| Website Material | Glass, Metal and Stone |
| Inset tempered Bronze glass top with beveled edge | Yes |
| Tubular steel frame with laminated White Travertine bottom shelf | Yes |
| Casters | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 17.19 in (43.66 cm) |
| Width | 48 in (121.92 cm) |
| Qty On Hand |
Reviews
There are no reviews yet.