Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
Bernhardt Interiors offers high-design furniture with an eclectic edge. Simple yet glamorous, the three-drawer Blanca nightstand pairs polished stainless steel with inset snow glass. Each drawer is framed by stainless steel trim and features a small, round pull. As a finishing touch, the interior of each drawer is painted white. The result is a clean, bright look with contemporary appeal.
Product Details
| Cubes | 20.04 |
|---|---|
| Overall Product Height | 30 |
| Overall Product Width | 34 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Nightstand |
| Roomtype | Bedroom |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 230.0 |
| Total Shipping Weight | 230.0 |
| Website Material | Glass and Metal |
| Three drawers with white painted interior | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Anti-tip kit | Yes |
| Inset snow glass on top, end panels and drawer fronts | Yes |
| Solid and tubular polished stainless steel | Yes |
| Depth | 19 in (48.26 cm) |
| Height | 30 in (76.2 cm) |
| Width | 34 in (86.36 cm) |
| Qty On Hand | 38 |
Reviews
There are no reviews yet.